یادم میاد زمانی که 10 ساله بودم پدر و مادرم یک کار م کردند آنها گفتن که من میتونم رنگ اتاقم و خودم عوض کنم برای من که دختر بچه ی خلاقی بودم این کار بسیار جذاب به نظر میرسید و خیلی من و به هیجان آورد آن روزها رو خیلی خوب یادم میاد با پدر رفتیم مغازه ی رنگ فروشی از هر رنگ شاد و خوش رنگی که به من یه ایده ی جدید و جذاب میداد تهیه کردیم با کلی رنگ اومدیم خانه . چند روزی صرف کشیدن و پیدا کردن طرح شد در آخر به نتیجه های خوبی رسیدم طرح ها را با قلمو روی دیوار پیاده کردم طرح های ریز و درشت دخترونه . شاید به زیبایی و تمیزی کار یک نقاش ساختمان نشد ولی حسی که اون طرح و رنگ های در هم سوار شده به من می داد یکی از بهترین حس های دوران بچگیم شد . تاثیری که اون رنگ های فیروزه ای و سرخ و زرد روی افکار و رویاهای دخترونه ی من میزاشتن خیلی مفید بود در ادامه به بخشی از تحقیقم راجع به رنگ و نقاش ساختمان میپردازیم
اکثر ما میتوانیم کار نقاشی ساختمان را بخوبی انجام دهیم اگر کارهای عملی و فنی و دوست داشته باشیم و تا حدی شم هنری داشته باشیم این شغل میتواند برایمان شغل مناسبی باشد مهم ترین معیار در این شغل نداشتن ترس ار ارتفاع به حساب میاد اولین کار برای نقاشی ساختمان استفاده از سمباده و بتونه کاری است از وسایلی که یه نقاش و گچبر برای کار استفاده میکند میتوان به رنگ ، گچ ، قلم مو ، غلتک ، سمباده ، تینر و همچنین نردبان نام برد . به عنوان یک نقاش منزل مسی باید خلاق بود مهارت ویژه ی یک نقاش ساختمان در این چند مورد خلاصه میشود . توان کار عملی خوب ، داشتن ذوق هنری در ترکیب رنگ ها و نوع نقاشی که انجام میدهد ، شناخت کافی نسبت به رنگ ها ، توانایی انجام کار با حوصله و دقت ، نداشتن ترس از ارتفاع ، اطلاع از مسائل بهداشتی و ایمنی کار. از مهم ترین مسئله ای که بیشتر از همه در ذهن افراد جامعه در بحث نقاشی ساختمان سوال ایجادت میکند فرق بین رنگ اکرلیک و رنگ روغن است در ادامه به این بحث میپردازیم رنگ های روغنی قابلیت شستشوی بیشتری نسبت به رنگ اکرلیک دارند ولی ایجاد سرب بیشتری میکنند . رنگ های اکرلیک که پایه ی آب هستند بدون بو فاقد سرب هسند و زمان خشک شدن سریعتری دارند رنگ های روغن به مرور زمان زرد میشوند اما رنگ های اکرلیک ثابت هستند هزینه و اجرت نقاشی ساختمان در استفاده از این دو رنگ متغیر است به همین دلیل مسئولین در اتحادیه صنف نقاشان ساختمان هم نرخ ها را متغیر اعلام کردند .
رنگ آمیزی ساده ترین و شاید ابتدایی ترین کار برای تغییر در دکوراسیون منزل است پس همین الان دست به کار شوید و بهترین و بی شک خلاقانه ترین ترسیم در ذهنتون و روی دیوار منزلتون پیاده کنین و یه عمر از داشتنش لذت ببرین

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Mike rastin آوینا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. پزشکی سکوت حسینیه دل ایده برتر موزیک گرام Robin سفر معنوی